حساب کاربری

لطفا از حروف a-z,A-Z,0-9 استفاده نمایید - حداقل 5 کاراکتر

حداقل 8 کاراکتر

معرفی ۱۰ کتاب برتر سال

تردمیل:

این روزها خیلی از افراد، بخصوص خانمهای خانه به علت گرفتاریهای متعدد و زندگی در محیطهای آپارتمانی، ترجیح می دهند به جای یاده روی در خیابانها یا پارکها ، در محیط خانه و توسط وسیله های ورزشی نظیر تردمیل یا دوچرخه تحرک داشته و ورزش کنند.

اما بسیاری از آنها طرز استفاده صحیح از این وسیله را به خوبی نمی دانند. از همین رو، ممکن است به جای بهره مندی از فواید این گونه وسایل، به سلامتی استخوانها و عضلاتشان آسیبهایی وارد کنند.

 

در ادامه چند نکته در این باره ذکر می شود:

 

۱ – قبل از خرید تردمیل و دوچرخه با پزشک خود یا (ارتوپد) درباره مفید بودن این وسیله برای شرایط جسمانی خویش مشورت کنند.

۲ – در هنگام خرید این وسایل، به مکانی که می خواهید در خانه یا آپارتمان از آن استفاده کنید، توجه کنید تا دست و پای شما تنگ نشود و هزینه گزافی برای خرید وسیله بزرگتر و مجهزتر ندهید.

۳ – برای شروع استفاده از تردمیل ، وضعیت بدنی مناسبی به خود بگیرید. برای این کار، سرتان باید بالا باشد و عضلات گردنتان را کاملاً شل کنید. آرامش کافی داشته باشید و در حد امکان مستقیم به جلو نگاه کنید.

۴ – وقتی روی تردمیل راه می روید و یا می دوید، سعی کنید بازوهایتان از کنار بدنتان به سمت جلو و عقب حرکت کند و حرکت آونگی به خود بگیرد.

۵ – تلاش کنید هنگام راه رفتن روی تردمیل، عضلات شکمتان را منقبض کنید و گامهای خیلی کوتاه یا خیلی بلند برندارید، بلکه طوری قدم بردارید که برایتان آسان و معمولی است.

۶ – روی نفسهای خود تمرکز داشته باشید و به صورت طبیعی نفس بکشید، گاهی هم نفسهای عمیق بکشید.

۷ – وقتی از دستگاه تردمیل یا دوچرخه ثابت استفاده نمی کنید، حتماً آنها را از برق بکشید و خاموش کنید تا بچه های کوچک روی آنها نروند و با خاموش و روشن کردن آن به خود آسیب نرسانند.

۸ – اگر کمردرد یا قوس کمر دارید، در مورد اینکه تردمیل مورد استفاده شما تا چه حد باید شیب داشته باشد؛ و چنانچه زانودرد دارید، درباره استفاده از دوچرخه ثابت با پزشک متخصص مشورت کنید.
۹- حتما”از کفش هایی که دارای لژ مناسب هستند استفاده کنید . حداقل ۲ سانتیمتر پیشنهاد می گرددلذا بدون کفش ورزشی هرگز از تردمیل استفاده نکنید.

 

 

 

یکی از تجهیزات ورزشی که می تواند سلامتی شما را تضمین کند دستگاه تردمیل است، که انجام ورزش های هوازی را بسیار آسان و راحت می کند. اگر قصد کنترل وزنتان یا بدنسازی و یا حتی ارتقاء سلامتیتان را دارید، متخصصین بدنسازی توصیه به پیاده روی و دویدن دارند. این ورزش ها نیاز به تجهیزات بسیار کمی دارد و هیچ استعداد خاصی نیز نمی طلبد. برای افرادی که پیاده روی و دویدن را شیوه ی زندگی خود قرار داده اند تا سلامت بمانند، این امکان وجود دارد که دستگاه تردمیل خریداری کرده تا بتوانند حتی در خانه نیز این اهداف خود را به انجام برسانند.

مشکل اینجاست که راه رفتن یا دویدن در روزهایی که هوا بسیار سرد و طوفانی است به هیچ وجه جالب نیست. همچنین پیاده روی در کوچه و خیابان نیز چندان امن به نظر نمی رسد. همچنین دویدن بدون یک یا دو همراه در شب هنگام اصلاً خوب نیست. اما تردمیل به شما این امکان را می دهد که از یک تمرین ورزشی امن و آسان در داخل منزل لذت ببرید. برای بودجه های مختلف نیز تردمیل در قیمت های مختلف موجود است.

 

برای خرید تردمیل باید به این نکات مهم توجه کنید:

 

کار کردن با تردمیل بسیار راحت و آسان است، و ما در اینجا نکات مهمی در رابطه با ویژگی های مختلف تردمیل ذکر کرده ایم موتور، تسمه، چارچوب، نوار

تردمیل شما باید موتوری آرام، نرم و بی صدا داشته باشد که قدرت آن به ۱٫۵ اسب بخار برسد. اگر از دستگاه بیشتر برای دویدن تا پیاده روی استفاده می شود، یا اینکه وزن یکی از استفاده کننده های بیشتر از ۹۰ کیلو باشد باید تردمیل این امکان راداشته باشد که قدرت آن را بتوان تا ۲ یا ۳ اسب بخار نیز بالا برد.تسمه ی آن باید حتماً دولا و حداقل ۴۵ سانتیمتر عرض وطول آن۱۲۰ سانتیمتر باشد. باید به صورتی باشد که یک گام معمولی را پاسخ گو باشد و اگر گام های شما به طور معمول بلندتر هستند، چه بهتر که این اندازه ها نیز بیشتر باشد.چارچوب و فرم دستگاه می تواند از آلومینیوم یا فلز دیگر ساخته شود. خصوصیت آلومینیوم سبک بودن و ضد زنگ بودن آن است .نوار صفحه باید به صورتی باشد که راه رفتن بر روی آن راحت بوده و ضربه ی پای شما را نیز بتواند به خوبی جذب کند.

admin
ارسال دیدگاه
ارتباط با ما
تهران، کریمخان زند، بین قرنی و ایرانشهر، پلاک 182
021-88490409
مقایسه محصول
مقایسه محصول
مقایسه محصول
مقایسه محصول
X